Ekologiczna wymiana akumulatora

2021-07-02

Zastanawiasz się, co zrobić ze starym akumulatorem lub oponami? Dowiedz się, jak zadbać
o samochód i ekologię, legalnie pozbywając się odpadów.

ekologiczna wymiana akumulatora.png

Wiele osób próbuje zaoszczędzić, wymieniając samodzielnie akumulator, a stary pozostawiając „na wszelki wypadek” w domu lub piwnicy. To bardzo częsty błąd, ponieważ taki produkt zazwyczaj nie nadaje się do dalszej eksploatacji, a przechowywanie go na własną rękę może być bardzo niebezpieczne. Mogą to robić tylko wyspecjalizowane firmy, spełniające restrykcyjne wymogi prawne.

Co zrobić ze starym akumulatorem?

Akumulatory zawierają wiele szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak ołów, nikiel czy kwas siarkowy, które mogą przedostać się do gleby, wody i powietrza. W konsekwencji zaś spowodować choroby nerek, układu pokarmowego lub nerwowego oraz nowotwory. Dlatego warto skorzystać np. z Battery Point i dokonać wymiany baterii samochodowej w profesjonalnym serwisie, który zadba o jej właściwe składowanie, a następnie przekaże do właściwych instytucji, które odzyskają większość materiałów i zutylizują niebezpieczne substancje. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twój zużyty akumulator, zostanie poddany recyklingowi i nie zanieczyści środowiska. Ponadto, kupując nowy, zaoszczędzisz 30 zł na opłacie depozytowej.
Bezpieczna wymiana akumulatora

DBAMY O EKOLOGIĘ

Korzystając z usług warsztatów samochodowych, nie musisz się martwić nie tylko o to, co zrobić ze starym akumulatorem, ale również jak pozbyć się zużytych opon czy bezpiecznie wymienić olej silnikowy. Firma Inter Cars nie tylko dostarcza wysokiej jakości części i produkty dla Twojego samochodu, ale również dba o środowisko, pomagając serwisom w recyklingu i utylizacji odpadów. Więcej na ten temat znajdziesz pod tym linkiem: Bio-service


Profesjonalne przechowywanie opon

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na LinkedIn
Wysłane e-mailem
;