Gdzie kupić akumulator? – Sprawdź, czym się kierować

2021-11-26
Zanim wymienisz akumulator, warto poznać wszystkie możliwości, sprawdzić najważniejsze parametry, producentów, sklepy, ale to nie wszystko.W tym artykulepodpowiadamy, czego unikać i czym się kierować, kupując nową baterię samochodową. 

Gdzie kupić akumulator? – Zakupy stacjonarne

Możliwości zakupu akumulatora jest wiele i stale ich przybywa. Wydawałoby się, że wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu, wybrać produkt i zapłacić. Jeśli jednak mamy rzetelnie podpowiedzieć, gdzie kupić akumulator, aby służył nam przez lata, proponujemy rozważyć wszelkie za i przeciw.

 • Hipermarkety– ich zaletą jest dostępność. Można dosłownie kupić akumulator pomiędzy mlekiem, warzywami i nową łyżką do sosu. Niestety baterie samochodowe w takich miejscach leżą miesiącami, a bywa, że nawet latami na półkach lub w magazynie i nie są doładowywane, przez co znacznie spada ich wydajność.
 • Małe sklepy specjalistyczne– w odróżnieniu od powyższych, tutaj właściciele raczej dbają o stan akumulatorów i ich składowanie. Niestety możemy często spotkać baterie samochodowe z odzysku po okazyjnej cenie. I tego wyboru nie polecamy, chyba że zamierzamy sprzedać samochód komuś, kogo nie lubimy.
 • Sklepy z częściami samochodowymi – to bardzo dobra droga, bo otrzymujemy szeroki wybór producentów, modeli, cen i gwarancję. Trzeba jednak zwrócić uwagę na kwestię dostawy – dźwiganie kilkunastokilogramowej baterii nie należy do bezpiecznych ani przyjemnych czynności.
 • Warsztaty samochodowe – ich zaletą jest możliwość nie tylko zakupu, ale również sprawdzenia stanu układu elektrycznego (może się okazać, że nasz akumulator jest sprawny, ale mamy problem z rozrusznikiem czy alternatorem). Odpadają wszelkie problemy z wyborem akumulatora, montażem, transportem, podtrzymaniem napięcia czy adaptacją.

Gdzie kupić akumulator? – Co wziąć pod uwagę, kupując online?

Internet oferuje jeszcze więcej możliwości niż offline. Do wyboru mamy platformy zakupowe, serwisy aukcyjne, lokalne tablice ogłoszeń, sklepy internetowe itd. Istotne jest, żeby pozwalały na dobór akumulatora według wskazań producenta (napięcie, pojemność, prąd rozruchowy itd.). Ponadto, żeby cieszyć się udanym zakupem, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii:

 • Wiarygodne źródło– trzeba zweryfikować sprzedającego, czy jest to sklep, czy udziela gwarancji, wystawia fakturę, paragon, abyśmy w razie czego mogli towar zareklamować lub zwrócić.
 • Dostawa – co wybrać? Paczkomat, dostawę do domu, a może do pracy? Ważne, byśmy nie narażali się  na niepotrzebne dźwiganie i przewożenie ciężaru na własną rękę.
 • Zabezpieczenie – wiele akumulatorów nie może być przechylanych czy przerzucanych podczas transportu. Dlatego przed zakupem upewnijmy się, że nasze zamówienie zostanie dostarczone w odpowiedni sposób.
 • Bezpłatny zwrot– kupując online, mamy 14 dni na zwrot towaru, ale warto sprawdzić 
  w regulaminie sprzedającego lub zapytać, kto w takiej sytuacji ponosi koszty przesyłki. 
 • Gwarancja– rzetelny sprzedawca wraz z dowodem zakupu przekaże gwarancję producenta, która wynosi standardowo 2 lata.
  Gdzie kupić akumulator z bezpieczną dostawą?

  Gzie kupić akumulator? – Poznaj nowe możliwości

  Niedawno na rynku pojawiła się zupełnie nowa propozycja, która łączy zakup online z odbiorem stacjonarnym lub montażem od razu w warsztacie. Takie rozwiązanie umożliwia serwis Battery Point, który specjalizuje się w dziedzinie sprzedaży i wymiany akumulatorów. Oferuje on kilka opcji, dzięki którym bezpiecznie kupimy i zamontujemy akumulator. Korzystając z Battery Point, możemy:

  • Kupić akumulator samochodowyprzez stronę z wymianą w najbliższym warsztacie. Ponadto warsztat sprawdzi układ elektryczny (wymiana może nie być potrzebna), a w razie potrzeby zapewni podtrzymanie napięcia i adaptację nowego akumulatora za pomocą urządzenia OBD. 
  • Umówić wymianę telefonicznie– wystarczy jeden przycisk, a doradca z Battery Point pomoże nam dobrać optymalny akumulator do modelu samochodu i umówi wymianę w serwisie samochodowym. Opcja szczególnie przydatna, gdy korzystamy z Internetu w smartfonie.
  • Przejść do sklepu onlinei wybrać najlepszy model baterii do naszego samochodu spośród setek akumulatorów od sprawdzonych producentów i odebrać go w najbliższej filii Inter Cars osobiście.

  Gdzie kupić akumulator? Podsumowanie

  Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, czyli jakość, cenę, ale też bezpieczeństwo, gwarancję i własną wygodę, najlepiej jest dokonać zakupu online i umówić wymianę w warsztacie, np. korzystając 
  z Battery Point. Dzięki temu zyskujemy pewność, że kupujemy sprawdzony akumulator wysokiej jakości i że zostanie on prawidłowo zamontowany i zaadaptowany. Co więcej, gdyby cokolwiek się wydarzyło, mamy gwarancję na produkt, usługę, a jeśli dobrze się rozejrzymy, to również pomoc assistance.  Gdzie kupić akumulator i bezpiecznie zamontować?
Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na LinkedIn
Wysłane e-mailem