Gdzie kupić akumulator? Wygoda, cena czy pewność?

2022-04-06
Emilia Och
Akumulator możemy kupić w wielu miejscach, zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Oczywiście każdy chciałby go kupić bezpiecznie, szybko i jak najtaniej. Czy da się połączyć te elementy? Przyjrzyjmy się dostępnym opcjom.

Gdzie kupić akumulator w dobrej cenie?

Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, gdzie kupić akumulator, zaczniemy od ceny, która dla większości kupujących jest zwykle najważniejsza. Teoretycznie najtaniej kupimy akumulator
w pierwszym lepszym markecie. Jednak nie polecamy tego rozwiązania. Akumulatory
w centrach handlowych są składowane jak wiele innych produktów. Leżą długi czas w magazynie, potem na półce i nie są doładowywane, przez co ich wydajność spada.

Także okazje pojawiające się na aukcjach internetowych w większości przypadków nie budzą zaufania. Wyjątkiem są ogłoszenia, w których możemy potwierdzić, że sprzedawcą jest sprawdzona firma, zajmująca się handlem bateriami samochodowymi. Udziela ponadto gwarancji producenckiej, a koszt przesyłki czy ewentualnego zwrotu jest ustalony i łącznie z ceną nadal stanowi okazję.

Warto natomiast zwrócić uwagę na sklepy z częściami samochodowymi, w których zaopatrują się między innymi mechanicy, mimo że jako klienci detaliczni nie otrzymamy z pewnością tak dobrej ceny, jak oni. Najlepsze specjalistyczne sklepy, takie jak Inter Cars, udostępniają również możliwość zakupu przez stronę internetową. Znajdziemy tam wyszukiwarkę, dzięki której w łatwy sposób dobierzemy akumulator po parametrach oraz porównamy ceny różnych produktów. Zamówiony towar możemy odebrać np. w najbliższej filii Inter Cars.

Gdzie kupić akumulator wygodnie?W przypadku ważącej około 15 – 20 kg baterii samochodowej komfort zakupów zyskuje zupełnie nowe znaczenie. Nie wystarczy już bliska lokalizacja sklepu stacjonarnego czy łatwość zakupów online, a to dlatego, że w tym przypadku nasza wygoda silnie wiąże się z transportem.

Wiele osób odpowie, że najlepiej zamówić akumulator przez Internet z dostawą za pośrednictwem firmy kurierskiej. Jednak to nie do końca prawda. Dlaczego? Niestety wiemy, jak działają kurierzy – jeśli nie zastaną nas w domu, to będziemy musieli się zgłosić po odbiór w centrum przesyłek i dźwigać naszą baterię sami. Z kolei, nawet jeśli przesyłkę odbierzemy, to będziemy musieli dostarczyć ją samochodu, a być może do warsztatu samochodowego. Należy przy tym pamiętać, że odbierając nowy akumulator, musimy zwrócić swój zużyty, a zatem mieć go wymontowanego i przekazać kurierowi.

W sklepie stacjonarnym? – Wygodne jest to, że możemy łatwo sprawdzić parametry, porównać ceny (choć nie tak jak w przypadku wyszukiwarek internetowych). Nadal pozostaje kwestia transportu
i zazwyczaj musimy to zrobić na własną rękę.

Gdzie kupić akumulator, żeby mieć pewność?

Wiemy już, że nie warto korzystać z tzw. okazji czy supermarketów. Jak więc zyskać pewność, że zakupiony akumulator będzie dobry? 

  • Po pierwsze – wybieramy akumulator samochodowy znanego producenta (Varta, Bosch, Exide itd.), który daje na swój produkt gwarancję. Sama marka może być inna niż oryginalnie montowana, ważne by zgadzały się parametry. 
  • Po drugie – kupujemy produkt z gwarancją. Powinna ona zostać nam przekazana przez sprzedającego. Niektórzy dodatkowo na wypadek awarii zapewniają również pomoc assistance.
  • Po trzecie – jeśli kupujemy stacjonarnie, wybieramy znany sklep motoryzacyjny lub warsztat samochodowy. W tym drugim przypadku profesjonaliści dobiorą nam optymalny akumulator i zamontują w odpowiedni sposób. Nie musimy się o nic martwić.
  • Po czwarte – jeśli chcemy dokonać zakupu online, warto skorzystać np. z serwisu batterypoint.pl, gdzie fachowcy dobiorą nam akumulator i umówią wymianę w najbliższym warsztacie. Możemy zrobić to również sami przez Internet, korzystając z łatwej w obsłudze wyszukiwarki oraz lokalizatora warsztatów. 
Gdzie kupić akumulator i czym się kierować?

Wbrew pozorom wygoda ma tutaj duże znaczenie i ściśle wiąże się z poczuciem pewności. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest powierzenie dobrania i montażu akumulatora profesjonalistom, zaznaczając przy tym, że nie chcemy produktu bezmarkowego i oczekujemy gwarancji. 

Najłatwiej zrobimy to, umawiając wizytę w warsztacie, na przykład przez serwis Battery Point. Dzięki temu połączymy wygodę zakupów online z pewnością fachowego montażu. A cena? Wcale nie jest dużo wyższa, zwłaszcza że popełniając błędy, narażamy się na uszkodzenie nowego akumulatora lub nawet układu elektrycznego.
Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na LinkedIn
Wysłane e-mailem
;