Gdzie kupić akumulator – jak wybrać dobry sklep?

2022-06-14
Emilia Och
Konieczność wymiany akumulatora potrafi zaskoczyć niczym zima drogowców. Zamiast panicznie biec do najbliższego sklepu, warto przyjrzeć się bliżej różnym opcjom zakupu i dokonać dobrego wyboru. Może się okazać, że jest ich więcej, niż nam się wydaje, a my możemy zaoszczędzić sobie czasu, pieniędzy i nieprzewidzianych kłopotów.

Gdzie kupić akumulator – jaki sklep stacjonarny?

Wiele osób zapytanych, gdzie kupić akumulator, nadal stwierdza, że woli zobaczyć nabywany produkt, dotknąć go i porównać z innymi. Następnie zapytać sprzedawcę o poradę – „czy ten akumulator będzie pasował do mojego volkswagena TDI, czy opla w gazie?”. I nie ma się co dziwić, takie mamy wieloletnie przyzwyczajenia. Dlatego na początek przyjrzymy się kilku tradycyjnym, co nie znaczy gorszym rozwiązaniom.

Mały sklep z akumulatorami – jego zaletą jest niewątpliwie spory wybór akumulatorów, o które ktoś dba – czyli właściwie przechowuje, regularnie sprawdza stan i w razie potrzeby doładowuje. Aby się upewnić co do wiarygodności sprzedającego, trzeba poprosić o gwarancję producenta. Taki sklep może zakończyć działalność z różnych powodów w każdej chwili, a my przecież nie chcemy zostać
z niczym.

Hipermarket – sklepy wielkopowierzchniowe zazwyczaj oferują duży wybór towarów różnego rodzaju, ale w przypadku baterii samochodowych jest on często bardzo wąski i ogranicza się do 2-3 producentów, którzy byli w stanie wynegocjować sobie miejsce na półce. Poza tym, mimo trochę niższych cen, nie jest to pierwszy wybór polskich kierowców. Dlatego też akumulatory leżą tam bardzo długo, a nie będąc doładowanymi, tracą na wydajności.

Specjalistyczny sklep motoryzacyjny – tutaj zazwyczaj będziemy mieli możliwość wyboru z szerokiej oferty producentów, marek oraz cen. Z reguły nie popatrzymy sobie na towar na półkach, ponieważ jest on odpowiednio przechowywany w magazynie. Mamy za to pewność co do jakości, stanu baterii oraz udzielanych gwarancji. Zaletą tego wyboru jest to, że doradcy pomogą nam dobrać odpowiedni model akumulatora do naszego samochodu spośród kilku pasujących modeli. 

Warsztat samochodowy – oprócz wsparcia przy zakupie odpowiedniej baterii samochodowej, pracownicy warsztatu zapewnią również bezpieczny montaż z podtrzymaniem napięcia, a w razie potrzeby również jego adaptację. Ponadto sprawdzą stan układu elektrycznego, ponieważ często zdarza się tak, że to jego usterki są powodem rozładowywania akumulatora. Nie musimy się również martwić o odbiór i utylizację zużytej baterii, ponieważ zrobią to bezpłatnie za nas. 

Gdzie kupić akumulator – jak to zrobić online?(Gdzie kupić akumulator online?)

Internet oferuje wiele możliwości, wabiąc atrakcyjnymi cenami i promocjami. Trzeba jednak pamiętać, że kupując akumulator online, musimy mieć pewność co do jego prawidłowego transportu, bez wstrząsów, uderzeń i przechylania.

Ogłoszenia – wśród nich znajdziemy zarówno sprzęt nowy, jak i używany w różnych cenach. Zakładając, że wybraliśmy odpowiedni akumulator do naszego samochodu, trzeba jeszcze sprawdzić wiarygodność sprzedawcy oraz możliwość otrzymania gwarancji.

Serwisy aukcyjne – możemy tu znaleźć oferty użytkowników prywatnych, małych sklepów, handlarzy używanymi częściami, a w końcu również renomowanych firm i sklepów. Podobnie jak wyżej, jeśli chcemy mieć pewność co do trafnego zakupu i niezawodności naszej nowej baterii, trzeba ustalić wiarygodność sprzedającego oraz wyegzekwować gwarancję. W przeciwnym razie odradzamy korzystanie z tego rodzaju okazji. 

Sklepy motoryzacyjne online – obecnie większość dostawców części posiada tę formę sprzedaży. Lepiej przy tym wybrać takiego, który ma dobrą wyszukiwarkę, pozwalającą na sortowanie po parametrach ważnych dla wyboru akumulatora, a nie tylko po cenie czy marce. W takim miejscu zazwyczaj otrzymamy gwarancję producenta. Wyzwaniem jest oczywiście dostawa i transport.

Gdzie kupić akumulator – najlepsze rozwiązanie

Battery Point – to specjalistyczny serwis, poświęcony wymianie akumulatorów. Jest to rozwiązanie hybrydowe, które łączy zalety zakupów online z profesjonalnymi usługami warsztatowymi. Dzięki temu mamy możliwość szybkiego doboru odpowiedniej baterii samochodowej przez doradców telefonicznie i umówienia wymiany w najbliższym warsztacie. Ponadto zyskujemy gwarancję na produkt, usługę oraz sprawdzenie stanu układu elektrycznego w naszym samochodzie, a wszystko to na jeden klik lub telefon. Nie musimy się również martwić transportem ani opłatą za zużyty akumulator.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na LinkedIn
Wysłane e-mailem