Jak otworzyć zamek centralny, gdy padł akumulator?

2021-07-23

Kiedy akumulator całkowicie się rozładuje, może się zdarzyć, że stracisz dostęp do samochodu, ponieważ nie będzie możliwe użycie pilota zdalnego otwierania drzwi lub karty. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Projekt bez tytułu.png

Jak otworzyć zamek bez kluczyka?

Na początek dobra wiadomość – wbrew pozorom posiadasz „kluczyk”, a przynajmniej grot, który jest zwykle umieszczony w obudowie pilota. W przypadku awarii zdalnego otwierania należy go wyjąć
i wsunąć w miejsce pod klamką w drzwiach od strony kierowcy, a następnie przekręcić. Ważne jednak, by robić to powoli i delikatnie, ponieważ nieużywany od kilku lat mechanizm może się zaciąć. W takim przypadku należy go dodatkowo nasmarować i czynność powtórzyć po chwili. 

Grot do awaryjnego otwierania zamka.


Internetowe sposoby na otwarcie samochodu

W sieci można znaleźć wiele różnych wskazówek jak otworzyć zamek centralny. Tworzone są one zwykle przez amatorów motoryzacji. Jednakże, korzystając z takich propozycji, należy zachować szczególną ostrożność. Wiele z nich pozwala otworzyć zamek, ale naraża inne części pojazdu na zniszczenie. Nie zaleca się zatem wsuwania przedmiotów między drzwi a słupek czy prób uruchamiania przez podłączanie klem do rozrusznika, czy elementów oświetlenia. Takie „sprytne sposoby”, szczególnie nieumiejętnie zastosowane, mogą doprowadzić do zwarcia w instalacji elektrycznej samochodu.

Profesjonalne otwarcie zamka samochodowego

Niestety, zdarza się, zwłaszcza zimą, że zamek całkowicie odmówi posłuszeństwa i nie da się otworzyć żadnym sposobem. Wówczas najbezpieczniej i najrozsądniej będzie skorzystać z pomocy profesjonalnego serwisu, specjalizującego się w elektryce samochodowej lub ewentualnie ślusarza. Taką usługę można również zamówić przez batterypoint.pl. Dzięki temu samochód zostanie nie tylko otwarty, lecz również uruchomiony.

Udostępnij na Facebook
Udostępnij na Twitter
Udostępnij na LinkedIn
Wysłane e-mailem
;